کشف رازی عجیب در نقاشی شب پر ستاره ونگوگ

تابلوی شب پرستاره اثر نقاش مشهور هلندی ونسان ونگوک است. این تابلو را ونگوک هنگامی که در بیمارستان روانی بستری بود، کشیده است و در واقع الهام از منظره ای است که ونگوک از پنجره اتاقش آن را می دید. اگر دقت کرده باشید، این نقاشی پر از مارپیچ های مختلف است. ویدئوی حاضر درباره ارتباط علمی مارپیچ های نقاشی شب پرستاره با پدیده آشفتگی در سیالات صحبت می کند. این حرف ممکن است در ابتدا عجیب و غیر قابل باور به نظر برسد که چگونه ممکن است نقاشی که بر اساس تخیل کشیده شده بر اساس پدیده عجیب آشفتگی بر سیالات باشد.

رابطه بین پدیده آشفتگی و ذهن عجیب ونگوگ

بیشتر از ۹۰ درصد جریان های مایع و گاز در طبیعت دچار آشفتگی یا توربولانس می شوند و با این که این پدیده بسیار شایع است اما از جمله مسائل فیزیک کلاسیک است که هنوز به طور کامل حل نشده است.

برای درک بهتر آشفتگی از چند مثال استفاده می کنم:
” آشفتگی به جریانی گفته می شود که نرم و یکنواخت نیست. آشفتگی گاهی در حرکت هوای اطراف خود را نشان می دهد که باعث تکان های شدید هواپیما میشود. حتی در همزدن چای با قاشق، ریختن آب از آبشار و حرکت آب رودخانه نیز جریان های آشفته دیده می شوند. چیزی که درک و حل این پدیده را دشوار میکند، غیر قابل پیش بینی بودن این جریان هاست که باعث دشواری در مدلسازی ریاضی آنها می شود.”

اما ارتباط جریان های آشفته با تابلوی شب پر ستاره چیست؟ ویدئو زیر را حتما ببینید تا متوجه این نکته بشوید.

۴.۵/۵ - (۳۹ امتیاز)
Avatar photo

پریسا هاشمی هستم: نویسنده و مترجم مقالات سایت آرت پریسا. من نقاشی هستم که اوقات فراغتم رو به مطالعه درباره نقاشان و آثار بزرگ نقاشی مشغولم. از اونجایی که خودم عاشق نقاشی و مطالعه آثار هنری هستم، دوست دارم این مطالب رو با شما هم به اشتراک بگذارم. بعضی از مقالات سایت، ترجمه از منابع معتبر هستند و بعضی ها رو خودم با قلم خودم نوشتم. البته اکثر نوشته های این سایت ترکیبی از تالیف و ترجمه هستند. امیدوارم از این نوشته ها لذت ببرید.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *